ASHRAE Turkish Chapter, “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı”na Hazırlanıyor.

ASHRAE Turkish Chapter, 22.Mayıs 2019 tarihinde Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlük binası Prof. Dr. Nihad Sayar Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan uluslararası nitelikteki  “İklimlendirme Sektöründe Yeşil  Trendler Konferansı”na hazırlanıyor.

ASHRAE Turkish Chapter Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ayhan ONAT, CTT Chair Dr. Öğr. Üyesi Deniz YILMAZ ve ASHRAE YÖNETİM KURULU önderliğinde bu yıl birincisi düzenlenecek “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı”nda; sürdürülebilirlik, soğutma ve yeşil bina uygulamalarının temelindeki yeni yaklaşımlar ele alınacak. Uluslararası nitelikteki konferans ; mimarlar, mühendisler, uygulamacılar, tedarikçiler ve işverenlere, yeşil binalarla ilgili yeni bakış açıları kazandırmayı hedefliyor.

İSİB ( İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği ) sponsorluğunda düzenlenecek konferans, 22.Mayıs’da 09:00 – 16:30 saatleri arasında Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlük binası Prof. Dr. Nihad Sayar Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Dört oturumdan oluşan konferansa, Hindistan’dan davet edilen ACR Project Consultant firması Yönetim Kurulu Başkanı Arvind Surange, “Soğuk Zincire Giriş ve Sürdürülebilir Tasarımın Gerekliliği”ni, Arjantin’den davet edilen ve soğutma endüstrisinde endüstriyel uygulamalar konusunda uzman Universidad Nacional de Lujan’da profesör olan Roberto R. Aguilo “süpermarketlerde soğutma sistemi ve sürdürülebilirlik” konusunu, Sri Lanka’dan davet edilen Dalugoda Consultant firması yönetim kurulu başkanı, HVAC ve soğutma uzmanı Cihanda Nilhan Dalugoda, “Yeşil Binalar için Sürdürülebilir İklimlendirme Tasarımlarını ve Gelişen Ekonomilerde Karbon Ayak İzlerinin Azaltılmasını”, Amerika’dan davet edilen ve HVAC satış mühendisi olan Karine Leblanc ise “ Profesyonel ve kişisel yaşamda daha iyi bir birey olabilmek için duygusal zekanın önemini” anlatacak.

Konferansa katılım için kayıtlar ashrae.org.tr üzerinden yapılmaktadır.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.